Щоб відвідати матч чемпіонату Малинського району в Гранітному, нам довелося вирушити із Варшавської траси через майже гірські пейзажі із мальовничою церквою та симпатичною річечкою. Оминувши село Українку, ми під'їхали до селища каменярів, при в'їзді в яке й побачили стадіон.
На полі уже розминалися футболісти - представники команд "Будівельник" (Гранітне) та "Каскад-Юнайтед" (Федорівка). А ми тим часом ознайомилися зі спортивною інфраструктурою Гранітного.
На фото: Леонід Лавріненко із Віктором Прокопчуком та Олексієм Тузинським.
Екскурсію для нас провів інженер футбольних полів Леонід Лавріненко, котрий і створив для гранітненців їхній прекрасний газон. Ошатно обгороджене поле, підготоване Леонідом Васильовичем, було готове прийняти матч першого туру чемпіонату Малинщини. Вболівальники розміщувалися на невеличких трибунах, обладнаних індивідуальними сидіннями, команди розминалися й опробували новий м'яч чемпіонату світу від фірми "Адідас".
"Малинська Швейцарія", як охрестив її присутній з нами Віктор Юрченко, приємно радувала око зеленню газону та активною розминкою команд. Як розповів Леонід Лавріненко, робота над гранітненським газоном зайняла у нього біля трьох місяців.
- Газон у Гранітному змінив свій контур - довелося робити глибинну дренажну систему навколо поля, для чого було завезено біля 2000 тонн піску та 1500 тонн ґрунту, - каже Леонід Васильович. - Техніка уся була виділена "Юніграном", за що велика подяка керівнику підприємства і клубу Сергію Васильовичу Диняку. Працювали й бульдозером, і потужними катками, і грейдерами, і водовозами.
Головне ж - для газону в Гранітному ми використали найкращу на сьогоднішній день траву, яка тільки буває в Україні - бельгійський "Спортмайстер". Завдяки цьому газон і має такий зелений, "професіональний" вигляд. Дуже приємно було працювати над газоном у Гранітному, і хочеться подякувати С.В.Диняку, а також представникам команди "Будівельник" за підтримку та розуміння.
Для мене цей газон - ювілейний у моєму особистому списку. Починаючи від поля, зведеного ще у Пісківці декілька десятиліть тому, і аж до нинішнього часу. Горджуся також газонами центральної арени СФК "Борекс" у Бородянці, академії ФК "Скала" у Моршині та багатьма іншими об'єктами. Приємно, що поля, в які вкладено стільки праці, приймали і всеукраїнські, і міжнародні матчі. На них ступали бутси відомих нині на весь світ футболістів...
На фото: Леонід Лавріненко на створеному ним гранітнянському газоні.
* * *
У Гранітному нас зустріли представники місцевої команди "Будівельник" - головний тренер Віктор Прокопчук та директор стадіону Олексій Тузинський. Вони розповіли про становлення свого колективу, котрий за підтримки компанії "Юнігран" з 2009 року неодноразово здобував медалі чемпіонату Малинщини. Раніше грали за "Будівельник" і "легіонери" із Київської області, у числі яких - і наш земляк Олександр Петрук. Приємно, що в розмові із гранітненцями ми почули й слова поваги для футболу Бородянщини, і зокрема - до ФК "Рубін", інфраструктуру та методи роботи якого тут взяли як взірець для власного розвитку.
Прибув на матч і генеральний директор ТОВ "Юнігран" Сергій Диняк, меценат і почесний керівник ФК "Будівельник" (Гранітне). Привітавши його із початком нового футбольного сезону Малинщини, ми запросили Сергія Васильовича до розмови, попросивши його розповісти про улюблену команду та стадіон.
- Сергію Васильовичу, коли почали цю роботу над розвитком ФК "Будівельник" та його інфраструктурою?
- Взагалі, від початку цим опікувався Віктор Григорович Прокопчук, який згуртовував і готував цю команду. А я переживаю за те, щоб у нашому селищі молодь залучалася до активного способу життя, адже футбол у Гранітному завжди був на першому місці. І скільки я себе пам'ятаю - тут грали завжди, і тому хотілося, щоб ці традиції продовжувалися на хорошому рівні.
- І коли ви взялися за реконструкцію цього стадіону?
- Ще кілька років тому. Раніше тут було футбольне поле, але таке - скромне, сільське. Віктор Григорович запропонував залучити до справи його зведення Леоніда Васильовича. Було важко: і робота специфічна, і рідко таке робиться у наших краях, і непорозуміння навіть із місцевими жителями були. Але нині ми маємо непоганий результат.
Фінансувала цю справу компанія "Юнігран", однак цей результат, який ми нині маємо, це досягнення кожного нашого працівника, кожного футболіста, усіх, хто бажає удачі "Будівельнику" і Гранітному.
- Розкажіть про склад команди. Є серед них працівники вашого підприємства?
- Так, велика частина з футболістів працюють на "Юніграні", адже у нас місцеві гравці, а в Гранітному більшість зайнята якраз на нашому виробництві.
- Я чув, що ваша команда постійно серед призерів чемпіонату Малинщини і була навіть чемпіоном. Які завдання стоять перед "Будівельником" і до якого рівня плануєте дорости?
- Важко сказати. Ми із Віктором Григоровичем хочемо зібрати цей молодий колектив і вийти на область, а далі подивимося.
- На жаль, кілька років у футболі Житомирщини тривали міжусобиці, чемпіонат був розділеним. Нині ситуація покращилася? Як оціните розвиток футболу в вашій області?
- Житомирський обласний футбол знаходиться у дуже занедбаному стані. Через ці конфлікти, "перетягування канату" погіршилися справи у нашому футболі. Однак ми живемо тут, наша команда тут грає, тому ми будемо підтримувати обласну федерацію - ту, котра є офіційною і входить до Федерації футболу України.
- У чемпіонаті Малинського футболу вже маєте якісь свої історичні дербі, матчі, яких особливо чекаєте? Велика географія цього турніру?
- У чемпіонаті Малинщини уже нині 12 команд, і дуже радує, що тут не тільки команди із міста та селищ, а й сільські колективи. Хоча географія не така й велика, але граємо уже практично у всіх населених пунктах. Мені приємно, що нині всі із задоволенням їдуть до нас у Гранітне й хочуть пограти на нашому стадіоні. Ми вже приймали фінали Кубка весни й Кубка осені, а також матчі ветеранів.
Щодо дербі, то у нас завжди запеклі та безкомпромісні поєдинки з малинським "Променем", з яким ми змагаємося у всіх змаганнях за найвищі місця.
- З того, що обабіч поля з'явилися і трибуни, робимо висновок, що робота над облаштуванням стадіону триває. Що ще будете тут робити?
- У нас залишене місце для зведення душових, роздягалень, і в кінці року плануємо уже робити й офіційне відкриття.
- А за кого вболіваєте у великому футболі?
- За збірну нашої країни, у чемпіонаті України - за київське "Динамо", а як же інакше!.. Що стосується світового футболу, то тут у кожного свої вподобання. Наш головний тренер Віктор Григорович Прокопчук вболіває за "Баварію", а його двоє синів - один за "Реал", інший - за "Барселону".
- Ким може гордитися малинський футбол?
- У нас одна знаменитість - Олег Зборовський (на фото справа), гравець збірної України з пляжного футболу, котрий і зараз грає у чемпіонаті району за "Промінь". Коли він виходить на поле, то троє чоловік за ним автоматично закріплюються:)
- Малин знайомий багатьом вболівальникам, які в ньому й не були, завдяки вболівальнику, який постійно вивішує баннер з назвою міста на матчах національної збірної України. Хто він?
- Так, є у нас такий вболівальник, його звати Вадим, він податківець. Він їздить на всі матчі збірної України й обов'язково вивішує баннер з написами "Малин" і "Слава Україні!". Ось недавно він їздив навіть на пам'ятний матч у Францію, і навіть там показав світу, що є таке місто на карті України!
На знімку: С.В.Диняк, Л.В.Лавриненко та В.Г.Прокопчук на смарагдовому газоні стадіону в Гранітному.
Немає коментарів:
Дописати коментар